OWATROL jsou produkty pro renovace, oživení, čištění a údržbu dřeva, plastu, kamene i kovu | Owatrol-natery.cz

Naše výrobky

Podle materiálupodle materiálu

OWATROL vrátí mládí všem materiálům…

Zpět

OWATROL kompletní systém na ochranu materiálu a jeho renovaci

OWATROL jsou špičkové produkty předního světového výrobce určené jak k čištění, k ochraně, ošetření a obnovení nových i narušených materiálů (dřevo, plast, kámen, sklolaminát, břidlice, rezavý kov a jiné).

V produktové řadě OWATROL najdete ucelený systém určený k renovaci a ošetření celé řady materiálů. Od odšeďovače dřeva, odstraňovače starých nátěrů, přípravku k hubení škůdců a hub, přípravků na restaurování plastů, laminátů a keramiky, saturačních a konzervačních olejů až po antikorozní a finální barvy.

S produkty OWATROL změníte vzhled těchto materiálů téměř okamžitě a nadlouho. Práce s nimi je rychlá, jednoduchá a bezpečná. Téměř okamžitě po jejich aplikaci získáte požadovaný výsledek a vaše věci znovu získají svůj původní lesk a krásu.

 

OWATROL pro chataře i profesionály

Produkty OWATROL jsou určeny nejen pro šikovné chalupáře, majitele rodinných domů, karavanů či lodí, ale i pro profesionály. Znají je a velmi rádi používají například truhláři, či tesaři.

 

OWATROL životní prostředí

Enviromentální politika výrobce dbá na to, aby všechny výrobky OWATROL byly ohleduplné k životnímu prostředí.

 

OWATROL vlastní vývoj, testování i výroba

OWATROL jsou produkty speciálně vytvořené pro náročné klimatické podmínky a tudíž velmi odolné. 

Výrobce OWATROL, jako jeden z mála, všechny výrobky vyvíjí, testuje a posléze vyrábí.

Značka OWATROL vznikla díky znalostem a zkušenostem odborníků ze Severní Ameriky (antikorozní ochrana) a Skandinávie (praktické zkušenosti z ochrany dřeva a lodí).

 

OWATROL na dřevo

OWATROL produkty ve dřevě udržují, případně vrací do dřeva složky, které se vlivem UV záření z materiálu vytrácejí, a tím jej udržují v přirozeném stavu. OWATROL chrání dřevo směrem zevnitř ven. Princip této ochrany spočívá v tom, že nátěr do dřeva vsákne, dřevo dokonale chrání a zabraňuje dalšímu poškozování, jako praskání, deformaci i pronikání vlhkosti, ale zároveň nechá dřevo difuzně otevřené aby mu umožňovalo dýchat. Nátěr je ve dřevě, takže nevytvoří na povrchu tenký film. Předejde se praskání, loupání a jinému znehodnocení nátěrů.

 

OWATROL systém nátěrů „mokré na mokré“

OWATROL se nanese v první vrstvě, která se nechá do dřeva vsáknout, dokud nezmizí z povrchu dřeva „mokrý“ vzhled, přibližná doba trvání je 10-20 minut. Ihned poté je potřeba aplikovat druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo samo řekne, kolik nátěru potřebuje, protože není přerušen proces sycení a dřevo se tímto způsobem dokonale nasytí.

 

OWATROL na kov

Díky patentovanému produktu OWATROL OIL mají barvy na kov bezkonkurenční vlastnosti. Skvěle přilnou jak na lehké kovy, tak i na rezivé povrchy. Barva pronikne až ke zdravému kovu a vytvoří s ním vazbu, která zabraňuje jejímu loupání.

 

OWATROL brání rezivění

Všechny barvy na kov zastaví další rezivění a dokonce brání i vnitřnímu rezivění kovu. Složky barvy se vážou ke zdravému kovu a napadená místa izolují, neutralizují proces koroze a brání jejímu dalšímu šíření. Podle síly koroze se volí postup ošetření povrchu.

 

OWATROL = dlouhá životnost

Životnost materiálů ošetřených produkty OWATROL je dlouhá, a to i díky tomu, že s nimi není možné udělat něco špatně, anebo ošidit správný postup . U olejových nátěrů je životnost 2 až 5 let u barev 10 až 15 let. Samozřejmě, vždy je potřeba brát ohled na to, jak moc bude ošetřený povrch namáhán.

   

- - - - - - - - -
- - -

- - -  - - -